Podsumowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28 stycznia 2024r. po raz trzydziesty drugi wybrzmiał Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.  Środki uzyskane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych”. Finałowi towarzyszyło hasło „Tu wszystko gra OK!”

Do GOK-u w godzinach popołudniowych przybyło wielu mieszkańców Gminy. Nasza sala widowiskowa pękała w szwach!

O godzinie 16:00 rozpoczęła się uroczystość, którą otworzył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach – Piotr Zieliński. Licytacją przedmiotów zajęli się Katarzyna Olszta-Zielińska i Krzysztof Banasiak. Licytująca publiczność miała w czym wybierać, przedmioty ofiarowane przez darczyńców były niezwykłe i każdy licytowany gadżet znalazł swojego właściciela. Pomiędzy aukcjami prezentowały się zespoły działające w Gminnym Ośrodku Kultury. Na deskach sali widowiskowej pojawili się:

• wychowankowie tańca nowoczesnego pod opieką Katarzyny Puchalskiej
  • grupy mażoretek pod kierownictwem Jerzego Ferchowa
  • zespoły folklorystyczne „Kujawy Bachorne Nowe” oraz „Kujawioki”
  • Chór Męski „Osięciny”
  • grupa muzyczna „Powrót”
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Państwa hojności podczas tegorocznej zbiórki. Dzięki dobroci serc mieszkańców z licytacji uzbieraliśmy zawrotną kwotę 15 927, 85 zł.

Do naszego kwestowania, niezmiennie od wielu lat, przyłączyło się KGW „Polne Kwiaty” oraz Stowarzyszenie Kreatywnych Seniorów „Ruch i Zdrowie.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom przedmiotów licytowanych podczas 32 Wielkiego Finału. Gorące podziękowania dla: Mariusza Krzemińskiego, Olgi Wymazały, Agnieszki Waloszek i fundacji Unitis Viribus, Regionalnego Stowarzyszenia Wędkarskiego z Osięcin, Anieli Leszczyńskiej, Romualnda Słomczewskiego, Piotra Gajewskiego, Piotra Lewandowskiego, Edyty Ochocińskiej, Katarzyny Zamkowskiej, Marka Roszaka, Jana Noconia, Rafała Matusiaka, Adama Figasa, –  Fidrob – pelet drzewny, Przedszkola i Żłobka „Mali Odkrywcy” w Osięcinach, Władysława Małkowskiego, Agnieszki Trzeciak i uczniów klasy 3b z ZSP Osięciny, Anny Kozłowskiej, GKS Ziemowit, Bogumiły i Jana Kowalskich ze sklepu „Tęcza”, Państwa Drążek, Bartosza Olszewskiego, Artura Ziółkowskiego, Marcina Bartczaka Firma ILMAR, Radosława Nowaka, Agaty i Miłosza Kwiatkowskich, KGW „Polne Kwiaty”, Antoniego Choziaka, Michała Lewandowskiego.

Za zaangażowanie w zbiórkę w Osięcinach dziękujemy wolontariuszkom – Tatianie Ochocińskiej, Kołu Gospodyń Wiejskich „Polne Kwiaty” w Kościelnej Wsi,Stowarzyszeniu Kreatywnych Seniorów, Niepublicznej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pocierzynie i w Kościelnej Wsi, Drukarni Czarny Eskimos z Wieńca Zalesie. Słowa uznania kierujemy także do wychowanków tańca nowoczesnego, mażoretek i ich instruktorów, grupy „Powrót”, Chóru Męskiego „Osięciny” , zespołów folklorystycznych, Krzysztofa Ulczyckiego za nagłośnienie i oświetlenie oraz prowadzących aukcje za wspólny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy także całej załodze Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach.

Wszystkim, którzy przyłączyli do akcji jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!

GRALIŚMY CAŁYM SERCEM!