Święto Odzyskania Niepodległości w naszej Gminie

W sobotę (11 listopada) mieszkańcy gminy Osięciny uczcili 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości zorganizowanych z tej okazji  zgromadzeni oddali hołd poległym, którzy poświęcili życie za wolność naszej Ojczyzny. 

Uroczystości upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku rozpoczęły się w kościele parafialnym Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Uczestniczyli w nich: władze samorządowe, poczty sztandarowe szkół podstawowych,  Ochotniczych Straży Pożarnych, Orkiestra Dęta Semper Fidelis, przedstawiciele instytucji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy naszej gminy.

Popołudniem, po uroczystym przywitaniu przez dyrektora GOK – Piotra Zielińskiego wszystkich zgromadzonych na sali widowiskowej, zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Osięcin, w montażu słowno-muzycznym pt.  „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna”. Przedstawienie przygotowali p. Anna Jezierska, p. Ewa Staniszewska, p. Małgorzata Hejman, p. Irena Zakrzewska, p. Tomasz Cybulski, p. Tomasz Zieliński oraz akustyk Krzysztof Ulczycki.

Następnie na deskach Gminnego Ośrodka Kultury  w repertuarze patriotycznym zaprezentował się Chór Męski „Osięciny” pod dyrygenturą Tomasza Cybulskiego.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym za piękną lekcję patriotyzmu i historii!