Rolnicy z Gminy Osięciny dziękują za plony!

20 sierpnia 2023 roku w Osięcinach odbyły dożynki gminno-parafialne. Święto, podczas którego rolnicy dziękowali za zebrane plony, rozpoczęło się o godz. 14:00 mszą świętą w Kościele pw. Opieki Matki Bożej w Osięcinach.

Po nabożeństwie, barwny korowód prowadzony przez mażoretki i orkiestrę dętą Semper Fidelis z Osięcin, przeszedł na stadion sportowy, gdzie uroczyście rozpoczęły się dożynki. Korowód dożynkowy zabezpieczały jednostki OSP z Osięcin, OSP Pilichowo, OSP Ruszki, OSP Wola Skarbkowa.

Starostowie dożynek pani Anna Duwe i pan Łukasz Kurdubski, przekazali wicewójtowi gminy Osięciny Markowi Roszakowi, przewodniczącemu Rady Gminy Ryszardowi Błaszczykowi i proboszczowi parafii Osięciny ks. Piotrowi Dziurdzińskiemu, chleb. Kolejnym etapem wydarzenia było składanie wieńców dożynkowych, chlebów i płodów rolnych przez przedstawicieli Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach, mieszkańców poszczególnych sołectw Gminy Osięciny oraz zespoły folklorystyczne. Po złożeniu wszystkich darów
ks. proboszcz Piotr Dziurdziński pobłogosławił je. W imieniu organizatorów gości powitał wicewójt Marek Roszak. Po przemówieniach włodarzy głos zabrała pani wiceminister od spraw rolnictwa Anna Gembicka, pan senator RP Józef Łyczak oraz w imieniu pani posłanki RP Joanny Borowiak –  pani Anna Śledzińska – Będkowska.

Część artystyczna rozpoczęła się występem rodzimego zespołu folklorystycznego Kujawy Bachorne Nowe. Następnie na scenie pojawił GESEK. Mogliśmy usłyszeć również Adama Kraśko z pierwszej edycji „Rolnik szuka żony” i Janusza Łuczaka  z „The Voice Senior”. Kolejnym punktem artystycznym był występ Zespołu TRIKATO. Tuż przed występem gwiazdy wieczoru nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu piłkarskiego organizowanego przez p. Pawła Olczaka – właściciela firmy Interdach. Gwiazdą wieczoru, na koncert której przybyło wielu mieszkańców naszej Gminny ale i miejscowości ościennych był LIBER i wraz zespołem InoRos.

Atrakcją wieczoru był pokaz sztucznych ogni, po którym nastąpiła zabawa taneczna z zespołem Master.

Przez cały czas trwania dożynek można było oglądać przygotowane przez wystawców stoiska, a także kosztować ciepłych dań przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Polne Kwiaty” z Kościelnej Wsi.

Podziękowania kierujemy do:

1. Urzędu Gminy Osięciny
  2. Parafii Rzymsko-Katolickiej w Osięcinach
  3. Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach
  4. Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach
  5. Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego
  6. Państwa Urszuli i Zbigniewa Polińskich
  7. Pana Pawła Olczaka właściela Przedsiębiorstwa Handlowego „InterDach”
  8. Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego „Kalchem” oddział Wiktoryn gmina Waganiec – reprezentujący oddział Arkadiusz Gąsiorowski
  9. Pana Bartosza Olszewskiego – właściciela Sklepu wielobranżowego „Farm Pet Garden”
  10. Pana Andrzeja Ciemnego – właściciela firmy „Landtechnik” usługi rolnicze zbiór zbóż kukurydzy, handel maszynami rolniczymi
  11. Pasieki Osięciny – Mariusza Ziółkowskiego
  12. Muzeum Rolniczego – Janusza Rolewskiego
  13. Zakładu Transportu Handlu i Usług Moniki Wojciechowskiej i Bartosza Rakowskiego.

Dziękujemy panu Sebastianowi Zarembie dzięki któremu gościli u nas bohaterowie programów telewizyjnych „Rolnik szuka żony” i „Sanatorium Miłości” oraz „The Voice Senior.

Nie zabrakło również rozrywki dla najmłodszych. Na dzieci czekały różnorodne atrakcje w postaci dmuchanych zjeżdżalni, trampolin czy wesołego miasteczka.

Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Samorząd Gminy Osięciny, Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osięcinach, Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach oraz Parafia Rzymskokatolicka w Osięcinach, a nad sprawami organizacyjnymi czuwał Piotr Zieliński.

Wierzymy, że nie zabraknie Państwu siły, zapału i determinacji do dalszej współpracy, abyśmy wspólnie mogli szczycić się osiągniętymi sukcesami

Żywimy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i każdy znalazł atrakcję dla siebie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.