XIII Osięciński Festiwal Orkiestr Dętych [fotorelacja]

W słoneczne popołudnie i zarazem ostatnią niedzielę kwietnia odbył się XIII Osięciński Festiwal Orkiestr Dętych, który zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach oraz instytucje wspomagające.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu wszystkich przybyłych Orkiestr z różnych stron wjazdowych do naszej miejscowości, by ostatecznie wszyscy uczestnicy wspólnie spotkali się na rynku w Osięcinach. W uroczystości udział wzięły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta „KUJAWIA” Bydgoszcz, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wagańca, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „BRESTIVIA” Brześć Kujawski, Gminna Orkiestra Dęta ze Skulska oraz reprezentanci Osięcin – Orkiestra Dęta „SEMPER FIDELIS”. Zebrane reprezentacje wykonały wspólnie utwory – „Rycerze Floriana”, „W defiladowym słońcu” oraz „Happy Marching Band”.

Orkiestrantom podczas występów towarzyszyły grupy mażoretek, w tym nasze dziewczynki ze wszystkich grup wiekowych. Mażoretki Osięciny zaprezentowały się z nowym układem tanecznych oraz w nowo uszytych strojach, sfinansowanych w ramach otrzymanego grantu pt.„Formacja „Mażoretki Osięciny” jako element promowania obszaru objętego LSR”. Następnie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „KUJAWIA” przy Klubie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy zaprezentowała zgromadzonym pokaz musztry paradnej.

Po pierwszej części odbywającej się na Rynku, zaproszone grupy Orkiestr przemaszerowały deptakiem do Ośrodka Kultury, by już indywidualnie wykonać przygotowane utwory. Podczas Festiwalu obowiązywała formuła niekonkursowa koncertu, dlatego każda z Orkiestr została uhonorowana pucharem, które powędrowały:

• Puchar Wójta Gminy Osięciny dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej „KUJAWIA” Bydgoszcz
  • Puchar Przewodniczego Rady Gminy Osięciny dla Orkiestry Dętej „SEMPER FIDELIS” Osięciny
  • Puchar Prezesa Gminnego Zarządu OSP dla Gminnej Orkiestry Dętej ze Skulska
  • Puchar Prezesa Jednostki OSP Osięciny dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej „BRESTIVIA” Brześć Kujawski
  • Puchar Prezesa Ośrodka Hodowli Zarodowej dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wagańca

Podczas organizowanego wydarzenia przybyli mieszkańcy wraz z rodzinami mogli skorzystać z atrakcji towarzyszących jakimi były: dmuchane wesołe miasteczko dla dzieci oraz punkty gastronomii zlokalizowane na zewnątrz.