Wystawa prac w Muzeum we Włocławku

Dziś, 26 listopada w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej spotkały się grupy hafciarek z Osięcin, Włocławka, Kłóbki i Nieszawy, by wspólnie podziwiać prace stworzone podczas warsztatów pt. „Haft kujawski ginie. Nauczmy, ocalmy!”.

Owoce prac adeptek haftu kujawskiego prezentowane będą do 27 grudnia br. w budynku muzeum przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Gorąco zachęcamy, by wystawę zobaczyć osobiście.

Jesteśmy wdzięczni MZKiD, a w szczególności p. Beacie Wąsik, p. Dorocie Kalinowskiej oraz p. Henryce Derzezńskiej za przekazaną wiedze i umiejętności. Z cały przekonaniem możemy stwierdzić, że haft kujawski pozostanie w naszych sercach.

*Powyższy film stanowi podsumowanie zadania pt. Haft kujawski ginie. Nauczmy, ocalmy! realizowanego przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.