Turniej – „Szachy rozwój i aktywny wypoczynek”

W środę 21 grudnia, w placówce od samego rana zrobiło się niezwykle tłoczno, a to wszystko za sprawą Turnieju Szachowego, który został zorganizowany w partnerstwie z Fundacją „Zagrajmy razem”.

Przybyłych uczestników, ich rodziców oraz nauczycieli uroczyście przywitali Andrzej Leśniak – przedstawiciel Fundacji oraz Monika Wesołowska – instruktor placówki GOK Osięciny. Przeprowadzone zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie po 10 minut na rundę dla zawodnika. Dla niektórych z przybyłych graczy był to pierwszy turniej z czego bardzo się cieszymy. W wydarzeniu udział wzięło 44 graczy ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkoli.

W ogólnej klasyfikacji Turniej zwyciężyli:

 1. Skwarczyński Filip z ZS-P w Osięcinach
 2. Różek Fabian ze SP w Śliwicach
 3. Woszczyński Daniel z LO Chmura

W klasyfikacji specyficznej wyniki na podium przedstawiały się następująco. W kategorii szkół ponadpodstawowych statuetki otrzymali:

 1. Woszczyński Daniel z LO Chmura
 2. Dzioba Kordian z ZSE we Włocławku
 3. Tomaszewski Piotr z ZSE we Włocławku

Wśród chłopców ze szkół podstawowych na podium stanęli:

 1. Skwarczyński Filip z ZS-P w Osięcinach
 2. Różek Fabian ze SP w Śliwicach
 3. Tecław Sebastian ze SP w Śliwicach

W klasyfikacji dziewczynek ze szkół podstawowych najlepiej zagrały:

 1. Maciejewska Lena z ZS-P w Osięcinach
 2. Maciejewska Maria z ZS-P w Osięcinach
 3. Kotas Lena z ZS-P w Osięcinach

W Turnieju udział wzięły przedszkolaki z Przedszkola Mali Odkrywcy. Spośród grających maluchów statuetki otrzymali:

 1. Drybs Kasia
 2. Kołodziejski Tymon
 3. Jaworski Olek

  Szałek Franek otrzymał puchar dla najmłodszego uczestnika zawodów ufundowany przez Piotra Lewandowskiego.

Do Turnieju szachowego przystąpili również dorośli. W kategorii OPEN nagrody otrzymali:

 1. Maciejewski Krzysztof
 2. Kołodziejski Robert
 3. Adamczewska Maria

Przebieg całego spotkania, wyniki poszczególnych rund oraz klasyfikacja dostępna jest na stronie chessarbiter.

Organizatorzy wszystkim przybyłym tego dnia na Turniej zapewnili gorącą herbatkę, kawę, zdrowe przekąski, słodki poczęstunek oraz smaczny obiad. Każdy z grających uczestników otrzymał medal oraz dyplom, a na osoby które stanęły na podium dodatkowo czekały zachwycające nagrody rzeczowe ufundowane przez naszą placówkę, okazałe statuetki zakupione zostały ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, na które Fundacja otrzymała grant.

Nagrodzonym osobom gratulujemy. Cieszymy się niezmiernie, iż w naszej gminie jest tak wiele dzieci i młodzieży, które posiadają tą niezwykłą umiejętność gry w szachy i odnoszą tak liczne sukcesy w organizowanych zawodach. Mamy ogromną nadzieje, że wszyscy zawodnicy kontynuować będą przygodę z grą w szachy i zarażać będą swą pasją innych.

Jeszcze raz dziękujemy Fundacji „Zagrajmy razem” za owocną współpracę i wierzymy, że ten Turniej jest początkiem naszego partnerstwa, by wspólnie popularyzować „królewską grę” wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wyrazy podziękowania składamy Pani Marii Chorzępie, która zaszczepiła wśród młodego pokolenia pasję do gry w szachy oraz za pomoc, wsparcie i ogromne zaangażowanie.