Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja

W 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach obyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta.

Przed południem odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę, w której udział wzięły delegacje ze szkół oraz zakładów pracy. Następnie o godzinie 17:00 na sali widowiskowej Domu Kultury w montażu słowno-muzycznym pt. „Witaj, majowa jutrzenko” przygotowanym przez grono pedagogiczne wystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osięcinach. Na scenie wystąpił również Chór Męski „Osięciny”.

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest to polskie święto państwowe obchodzone 3 maja ustanowione w 1919 i ponownie w 1990. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. W ten ważny dla każdego polaka dzień uczniowie przypomnieli zgromadzonej widowni karty naszej historii oraz uczulili by nie pozostać obojętnym wobec tak istotnego Święta.

Program przygotowali: Aneta Ratajczyk, Marianna Nowak, Barbara Rosińska, Agnieszka Trawińska, Tomasz Cybulski, Tomasz Zieliński, Anna Musiał, Monika Szelągowska, Sylwia Dębowa, Barbara Panfil, a oprawę akustyczną zapewnił Krzysztof Ulczycki.