Relacja z „Dnia dziecka i dnia rodziny”

12 czerwca br., mimo nieco zmiennych warunków atmosferycznych był dniem owocującym w liczne atrakcje dla najmłodszych i tych nieco starszych.

Punktualnie o godzinie 15:00, dyrektor placówki – Piotr Zieliński oraz kierownik biura LGD – Agnieszka Zawidzka uroczyście rozpoczęli wydarzenie, zapraszając zebranych na początek do wspólnej zabawy z animatorem. Różnobarwne postacie z bajek przyozdabiały uśmiechnięte buzie dzieci. Panowie od skręcania balonów tego dnia również mieli ręce pełne roboty, a do stoiska z pyszną watą cukrową oraz do dmuchanych zjeżdżalni tworzyły się długie kolejki chętnych. Lokalna Grupa Działania z Radziejowa, jako jeden z partnerów wydarzenia, w punkcie tematycznym promowała inicjatywy lokalne w tym najnowszą publikację pt. „Dziedzictwo Historyczne i Kulinarne Kujaw”.

W niedzielne popołudnie miejsce miało także wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Wiosna na Kujawach”. W XXI edycji mali artyści wykazali się niezwykła kreatywnością tworząc krajobrazy naszej „małej Ojczyzny”. Wystawę tegorocznych, nagrodzonych prac podziwiać można na holu naszego ośrodka do końca wakacji.

W części artystycznej programu zaprezentowali się wychowankowie Akademii Wokalu. Widownia usłyszeć mogła m.in.: „Co mi Panie dasz”, „The Scientist”, „Wszyscy chcą kochać”, „Nie bój się chcieć” czy „Kto nie kochał”. Na deskach naszej sceny tego dnia, kilkoro dzieci miało swój debiut, lecz jak można się domyślać – poszło im śpiewająco.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Gminy w Osięcinach, Lokalna Grupa Działania „Razem dla Powiatu Radziejowskiego” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach.