Misterium Męki Pańskiej

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, dnia 10 kwietnia br. W Osięcinach byliśmy świadkami wielkiego widowiska, które zgromadziło blisko 800 widzów z różnych rejonów diecezji włocławskiej i powiatu radziejowskiego.

Misterium Męki Pańskiej zostało zorganizowane przez Rzymskokatolicką Parafię pw. Opieki MB w Osięcinach, Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach, Urząd Gminy wraz z Radą Gminy Osięciny oraz dwie szkoły, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Osięcinach, a także Niepubliczną Szkołę Podstawową w Pocierzynie i Kościelnej Wsi. Do tego wielkiego wydarzenia zaangażowanych zostało blisko 100 osób jako aktorzy raz obsługa techniczna.

Nie mogłoby się ono odbyć, bez wsparcia różnych instytucji i firm z terenu parafii i gminy. Wyrażamy wdzięczność Ochotniczej Straży Pożarnej w Osięcinach, Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie, Ośrodkowi Hodowli Zarodowej w Osięcinach, firmie Akoinstal, Wydawnictwu Duszpasterstwa Rolników we Włocławku, Wydziałowi Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Włocławskiej. Ogromne podziękowania kierujemy do Pań z KGW Polne Kwiaty” z Kościelnej Wsi oraz do Darczyńców, którzy chcieli pozostać anonimowi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Krzysztof Wętkowski, ordynariusz diecezji włocławskiej, patronat medialny TVP Bydgoszcz.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest także na stronie Diecezji Włocławskiej, do której link tutaj.