„Bóg się rodzi” – kolędowania nastał czas

Wspólne kolędowanie jest piękną staropolską tradycją, która przetrwała po dziś dzień. Wykonywane pieśni łączą pokolenia, symbolizują radość i przywołują magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. To cudowny zwyczaj, który warto pielęgnować i przekazywać przyszłym pokoleniom. W tym celu w czwartkowe popołudnie 15 grudnia w murach naszej placówki wybrzmiewały najurokliwsze kolędy i pastorałki w wykonaniu grup i zespołów, które na co dzień działają w GOK.

Okres świąteczny to czas spotkań w gronie najbliższych, wprowadza niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność. Daje spokój, radość i refleksję. Ten dzień był własnie takim magicznym dniem, a to za sprawą spotkania się wszystkich grup funkcjonujących w placówce i ich rodzinom, by ramie w ramie celebrować ten szczególny dla Nas wszystkich czas związany z przyjściem na świat Jezusa.

Uroczystość wspólnego kolędowania rozpoczął dyrektor – Piotr Zieliński, składając zgromadzonej publiczności życzenia świąteczne. Tego dnia na scenie zaprezentowali się „Kujawioki”, Chór Męski „Osięciny”, „Kujawy Bachorne Nowe” oraz podopieczni Akademii Wokalu. Widownia usłyszeć mogła najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej.

W tym wyjątkowym czasie nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja oraz jego wiernego pomocnika, którzy wracając na biegun północny po drodze odwiedzili naszą placówkę obdarowując zarówno dzieci jak i dorosłych słodkim prezentem. Na koniec wszyscy zgromadzeni razem zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”, która stała się zwieńczeniem zorganizowanego wydarzenia.

 W nadchodzącą świętą noc miłości, noc przebaczenia, noc kiedy ,,Bóg się rodzi, moc truchleje” życzymy Państwu, by narodzona Boża Dziecina błogosławiła na każdy dzień Nowego Roku, aby narodzone Dzieciątko zesłało łaskę zdrowia, nadziei, spokoju wewnętrznego, a Święta były prawdziwym duchowym, chrześcijańskim przeżyciem i spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia.