38. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej

W dniach 15-17 października zespół folklorystyczny “Kujawy Bachorne Nowe” reprezentował ziemię Kujawską w Tarnogrodzie na 38. Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej, ze swoim widowiskiem pt. „Andrzejki na Kujawach Bachornych”.38. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej przeszedł do historii.

Na scenie w Tarnogrodzie – stolicy wiejskiego teatru – zaprezentowały się najlepsze zespoły z całej Polski zakwalifikowane podczas regionalnych konkursów. Po każdym widowisku Rada Artystyczna: prof. Lech Śliwonik – teatrolog /przewodniczący/, prof. dr hab. Piotr Dahlig – etnomuzykolog, dr hab. Katarzyna Smyk – folklorysta, kulturoznawca, dr hab. Bożena Suchocka – reżyser, dr hab. Edward Wojtaszek – reżyser przeprowadziła spotkania warsztatowe z zespołem. Przekazała syntetyczne spojrzenie na najważniejsze problemy spektakli.

Uwagę poświęcono wykorzystaniu kultury ludowej w pracy teatralnej.Nasi uczestnicy swym występem otworzyli trzecią część Sejmiku Teatru Wsi Polskiej. Rada Artystyczna uhonorowała „Kujawy Bachorne Nowe” Nagrodą Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi za niezłomne pełnienie roli strażnika regionalnej kultury, repertuar taneczny oraz bogatą oprawę muzyczną.Jeszcze raz wszystkim członkom zespołu serdecznie gratulujemy!Zachęcamy do obejrzenia galerii😍