30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- „Przejrzyj na oczy”

30 stycznia 2022r. po raz 30. zabrzmi Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przychód uzyskany podczas zbiórki przeznaczony zostanie dla oddziałów okulistyki dziecięcej – zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Nasz Ośrodek Kultury do zbiórki przyłącza się już dziś! W kawiarni GOK od dziś (15.12.21), aż do wielkiego finału można wrzucać datki wspierające szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypominamy, kawiarnia w naszej placówce otwarta jest od wtorku do niedzieli w godz. 16:00 – 21:00. Wolontariusze z puszką WOŚP wyjdą na ulice Osięcin 30 stycznia w Wielki Finał.

Cały czas prowadzimy zbiórkę przedmiotów, które zostaną wystawione na licytacji. Chętne osoby, zapraszamy do biura w godz. 13:00 – 20:30, bądź do kontaktu pod nr.: (54) 265 01 14 / (+48) 601 801 511.

Sprzęt specjalistyczny, na który Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera darowizny:

• angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci,
  • oftalmoskopy do badania dna oka,
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka,
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza,
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń,
  • tomografia dna oka,
  • mikroskopy,
  • stoły operacyjne.

Istnieje wiele możliwości wpłacenia darowizny. Wystarczy wpłata on-line na stronie organizatora, do której link znajdą Państwo poniżej.